Własnego konta spragnieni, na zakup gotówki potrzebujemy!

Kredy hipoteczny charakteryzuje się długoterminowością spłaty i wysokością kwoty na jaką jest zaciągany. Najczęściej zabezpieczeniem spłaty kredytu jest hipoteka nieruchomości na zakup, której jest zaciągany. Kredyt ten musi mieć konkretne przeznaczenie. Można również zaciągnąć kredyt budowlano-hipoteczny, którego środki przekazywane są na budowę domu oraz pożyczkę hipoteczną, kiedy środki finansowe przekazywane są na dowolny cel.  Może być to kredyt w walucie krajowej lub kredyt walutowy.

Kredyt gotówkowy to pożyczka w formie gotówki, którą otrzymujemy na określony termin. Kredyty gotówkowe mogą być zaciągane na dowolny cel. Kredyty gotówkowe mogą być zaciągane na bardzo zróżnicowane kwoty, jednak jest to przede wszystkich uzależnione od naszej zdolności kredytowej. Jest to dobre rozwiązanie jeżeli potrzebujemy natychmiastowej gotówki, kredyty takie możemy uzyskać w kilka dni, a nawet kilka tygodni. Jest to najpopularniejszą forma kredytów bankowych.

Kredyt z dopłatą to rodzaj kredytu, który jest dotowany z budżetu państwa. Jest to oferta skierowana do ściśle określonej grupy osób, które określa ustawa z 8 września 2006 r. o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania. Mogą go wziąć małżeństwa oraz osoby samotnie wychowujący dzieci, którzy nie ukończyli 25 lat. Jest to kredyt mało popularny ze względu na to, iż cena za metr kupowanego mieszkania nie może przekraczać ustalonego pułapu. Powierzchnia mieszkania nie może przekraczać 75 mkw., a domu 140 mkw. Kredyt można otrzymać tylko raz i tylko w polskiej walucie. Nie ma znaczenia, czy zaciąga się go na 20 czy 30 lat. Pomoc państwa obejmuje tylko pierwszych osiem lat spłaty. Polega na tym, że budżet za kredytobiorcę płaci w przybliżeniu połowę odsetek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kredyt, Kredyt hipoteczny i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.