Pożyczka czy karta kredytowa

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych pieniędzy masz dwie możliwości. Możesz ubiegać się o pożyczkę (inaczej zwaną kredytem gotówkowym) lub zgłosić się do banku i starać się o kartę kredytową. W poniższym artykule eksperci wyjaśniają co się bardziej opłaca. Opisujemy też szczegółowo w jakiej sytuacji powinniśmy skorzystać z dobrodziejstw karty kredytowej, a kiedy lepiej jest zaciągnąć tradycyjne zobowiązanie wobec banku. Przeczytaj na co powinno się zwrócić szczególną uwagę przy podejmowaniu decyzji. Odpowiadamy na pytanie: karty kredytowe czy pożyczki?

1. Czas na który potrzebujesz pieniędzy

Jeżeli potrzebujesz pieniędzy i chcesz rozłożyć spłatę rat na dłuższy okres czasu (powyżej 2 miesięcy) zdecydowanie lepiej jest wziąć szybką pożyczkę gotówkową. Oprocentowanie kart kredytowych jest zdecydowanie wyższe gdy przekroczysz 2miesięczny okres spłaty dostępny na karcie kredytowej. W przypadku pożyczki gotówkowej raty masz rozłożone równomiernie i łatwiej jest spłacić zadłużenie.

Wynik porównania: weź kredyt gotówkowy

2. Kwota pożyczki

O wiele większe możliwości daje szybki kredyt gotówkowy. Na karcie kredytowej masz ścisłe ograniczenia. Zazwyczaj możesz zadłużyć się maksymalnie na kilka tysięcy złotych. Jeżeli nie zdążysz spłacić całego zobowiązania w określonym terminie (np. w ciągu jednego miesiąca) musisz liczyć się z wysokimi odsetkami. Pożyczki gotówkowe dają szersze możliwości. Kwota kredytu gotówkowego może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Wynik porównania: weź kredyt gotówkowy

3. Dowiedz się na co cię stać

Jeszcze kilka lat temu zdecydowanie trudniej było zostać posiadaczem karty kredytowej. Banki stawiały dość wygórowane warunki, by zdobyć kartę kredytową. Aktualnie warunki są dużo łagodniejsze. Jednak nadal łatwiej jest dostać pożyczkę niż popularny „plastik”.

Wynik porównania: weź kredyt gotówkowy

4. Elastyczność

Zdecydowanie łatwiej zaspokoić swoje dodatkowe potrzeby finansowe za pomocą karty kredytowej. Jeżeli nagle będziesz potrzebować pieniędzy, karta kredytowa będzie bardzo wygodnym narzędziem. Wystarczy wyjąć pieniądze z bankomatu. Pożyczki to jednorazowy zastrzyk gotówki. Aby dostać następną kwotę będziesz musiał przejść całą procedurę udzielania pożyczki od początku.

Wynik porównania: weź kartę kredytową

Podsumowanie badania:

Dla większości osób rekomendujemy wzięcie pożyczki gotówkowej. W indywidualnych przypadkach warto pomyśleć o karcie kredytowej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Baza wiedzy, Pożyczki i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.