Definicja kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy – pojęcie często mylone z pożyczką gotówkową. Kredyt gotówkowy to pożyczka pieniężna, która jest udzielana przez bank lub inny podmiot kredytowy. Kredyt gotówkowy przeznaczany jest zazwyczaj na dowolny cel. Kwoty udzielanych kredytów sięgają od kilkuset złotych do 100 000 złotych. Spłata kredytu kredytowego może w teorii sięgać do 8 lat. Jednak zazwyczaj okres kredytowania wynosi rok lub 2 lata. Zdarzają się także jeszcze krótsze kredyty gotówkowe, nawet do 3 miesięcy od daty wzięcia kredytu gotówkowego.

Wysokość kredytu gotówkowego uzależniona jest od dochodu netto oraz od wysokości wziętych już kredytów gotówkowych. Im większe zadłużenie kredytobiorcy tym mniejsza szansa na bardzo dużą pożyczkę. Przykładowe jeżeli jesteśmy zadłużeni w dwóch różnych bankach na kwotę odpowiednio 10 000 złotych i 15 000 złotych to nasze szanse na wzięcie kolejnych 20 000 jest bardzo niewielkie. Mimo to możemy otrzymać kwotę np. 3 000 złotych. Wszystko zależy od tego czy spłacamy raty regularnie i mamy stałe źródło dochodu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Baza wiedzy, Kredyt, Pożyczki i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.