Czy warto korzystać z usług niezależnych doradców kredytowych?

Skorzystanie z usług niezależnych doradców kredytowych to łatwy sposób na znalezienie dobrego kredytu mieszkaniowego. Jego największą zaletą jest fakt jego niezależności czyli to, że nie pracuje dla żadnego banku. Sprawia to, że może być bardziej bezstronny w doradztwie. Nie oznacza to oczywiście, że do jego rad należy podchodzić bezkrytycznie, ponieważ czasami zdarza się, że doradca usiłuje namówić kredytobiorcę do wzięcia kredytu, który wcale nie jest najkorzystniejszy, ale pośrednik będzie miał z niego najwyższą prowizję. Aby uniknąć takiej sytuacji powinniśmy udać się do więcej niż jednego niezależnego doradcy i porównać ich rekomendacje.

Doradca taki jest zazwyczaj przeszkolonym i doświadczonym ekspertem, który zna produkty kredytowe oferowane przez banki. Dzięki temu może pomóc klientowi wybrać kredyt odpowiadający jego potrzebom i możliwościom. Dzięki informacji o warunkach kredytu, będzie mógł odradzić klientom składanie wniosku na kredyt, na który nie mieliby szansy. To pozwala na zaoszczędzenie czasu i nerwów. Ponadto znając oferty wielu różnych banków, doradcy kredytowi mają odpowiednią wiedzę, by doradzić klientowi kredyty o najniższym koszcie. Potrafią oni ocenić, które banki mają droższe produkty kredytowe, a które mają bardziej atrakcyjne oferty.

Na koniec warto dodać, że usługi doradców kredytowych są zwykle bezpłatne, ponieważ utrzymują się oni głównie z prowizji. Ważne jest także to, że doradca nie tylko doradzi klientowi odpowiedni kredyt, ale i pomoże mu w kwestiach formalnych, zgromadzi wymagane dokumenty, a nawet poprowadzi za nas negocjacje.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Baza wiedzy, Kredyt, Kredyt hipoteczny. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.