Kredyt gotówkowy – praktyczne informacje

Kredyt gotówkowy to świadczenie pieniężne, które dostać można w każdym banku. Jest najbardziej popularnym produktem finansowym, który dostępny jest w bankach. Jedną z głównych zalet tego świadczenia pieniężnego jest to, że pieniądze otrzymywane w jego ramach można spożytkować na dowolny cel (ale nie związany z na przykład otwarciem działalności gospodarczej – do tego przewidziane zostały inne świadczenia finansowe), natomiast okres spłaty przeważnie waha się od 2 do 3 lat, chociaż zdarzają się i takie oferty bankowe, w których okres kredytowania sięgać może nawet i do 8 lat.

Do zaciągnięcia kredytu gotówkowego potrzebny jest dokument tożsamości (najczęściej dowód osobisty, niekiedy razem z innym dokumentem potwierdzającym tożsamość – wtedy należy przedstawić paszport lub prawo jazdy) oraz zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach. Pozostałe formalności zależą już od wysokości kwoty, którą chce się podjąć, oraz konkretnego banku. Generalnie jest jednak tak, że do zaciągnięcia niskich sum pieniędzy nie potrzeba wypełniać zbyt wielu formalności – wystarcza jedynie dowód osobisty. Jeżeli chodzi o wyższe sumy, na pewno trzeba będzie dostarczyć wszystkie wymagane dokumenty oraz przejść przez pozytywną weryfikację przeszłości finansowej w Biurze Informacji Kredytowej.

W dzisiejszych czasach jednak kredyty gotówkowe świadczone przez wszystkie popularne banki stają się coraz łatwiejsze do zaciągnięcia. Dlatego cały proces zaciągania kredytów gotówkowych można przyśpieszyć. Wystarczy wysłać wniosek online lub wypełnić stosowny formularz, czasami też zadzwonić pod wskazany numer telefonu. W każdej z tych sytuacji dojdzie do rozmowy z konsultantem, który wypełni potrzebne formularze i przygotuje pozostałe dokumenty do późniejszego podpisu. Wizyta w banku zostaje więc znacznie skrócona, ponieważ kredytobiorcy udają się do placówki jedynie w celu złożenia podpisów. Niektóre banki umożliwiają jednak podpisanie umowy za pośrednictwem kuriera. Są to między innymi: Toyota Bank, mBank, Citibank Handlowy, GE Money Bank, Bank Zachodni WBK, Volkswagen Bank Direct, Getin Bank oraz Eurobank.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Baza wiedzy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.