Karty kredytowe dla firm

Karty kredytowe dla firm to nowość na rynku finansowym w Polsce. Zwykle ten produkt był skierowany tylko i wyłącznie do klientów indywidualnych. Jest to jednak bardzo dobre rozwiązanie dla małych przedsiębiorstw, na pewno bardziej korzystne niż kredyt dla firm czy limit kredytowy. Poniżej przedstawione są korzyści wynikające z posiadania tego porduktu, ale także pułapki które mogą nas nieświadomie przytłoczyć.

Przyznanie i spłacanie

Karta kredytowa jest o wiele szybciej przyznawania niż zwykły kredyt. Należy dostarczyć wymagane dokumenty. Zwykle są to dokumenty z rejestru, rozliczeń z urzędem skarbowym a jeżeli posiadamy konto w innym banku również wyciągi z ostatnich kilku miesięcy. Większość banków oferuje okres ochronny w którym nie nalicza odsetek od zakupów i wydanych pieniędzy. Co do spłacania karta kredytowa plusuje możliwością spłaty minimalnej czyli co najmniej 5 % kredytu. Posiadacz karty ma 30 dni na dokonanie płatności. Spłacanie karty kredytowej jest pod tym względem o wiele bardziej korzystne niż na przykład kredytu. W tym przypadku należy rozliczyć się z bankiem co do dnia i co do złotówki. Brak spłaty może niekorzystnie działać na historię kredytową przedsiębiorstwa. Występuje wtedy brak środków finansowych na kolejne zamówienia, spłacanie faktur itp. Płynna działalność firmy może zostać wtedy sparaliżowana.

Wniosek: Karta kredytowa – szybsze dokonanie formalności z wydaniem karty, dłuższy okres spłaty niż w zwykłym kredycie.

Jak korzystać z karty

Posiadając kartę kredytową dla firmy otrzymujemy 24 godzinny dostęp do gotówki. Banki oferują często rabaty w sklepach, na lotniskach itp. jeżeli jesteśmy posiadaczami karty. Mamy dwa sposoby na wykorzystanie przyznanego nam limitu: bezgotówkowy, czyli korzystanie z terminali, przylewy, operacje wykonywane przez Internet oraz bezpośrednie wyciągnięcie pieniędzy z bankomatu. Tutaj tkwi jednak haczyk. Przy wypłatach z bankomatu naliczane są nam wysokie prowizje.

Wniosek: Korzystajmy z bezgotówkowej formy płatności, przy wypłacie z bankomatu naliczana jest nam wysoka prowizja.

Opłaty

Przy składaniu wniosku o kartę opłaty są zwykle zerowe, możemy także dla własnej wygody prześledzić ofertę banku w Internecie i drogą elektroniczną zadeklarować wydanie karty bądź umówić się na spotaknie z doradcą w banku. Za roczną usługę posiadania karty kredytowej będziemy musieli jednak zapłacić, kwoty te w bankach nie różnią się znacząco. Warto jednak zorientować się czy korzystanie z transakcji bezgotówkowych nie będzie miało wpływu na wysokość opłat. Niektóre oddziały proponują nam brak opłat jeżeli w ciągu każdego miesiąca dokonamy właśnie transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę.

Przedsiębiorcy zakładający firmę, bądź prowadzący nieduży interes powinni zainteresować się możliwościami które oferuje im nowość na rynku polskim czyli karta kredytowa dla firm. Dłuższy okres i możliwość minimalnych spłat, przepływ bezgotówkowy. Te pozytywy powinny zachęcić do posiadania karty kredytowej dla firm.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Baza wiedzy, Karta kredytowa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.