Karta kredytowa – finansowy paszport

Karta kredytowa, to taka sama karta płatnicza jak zwykła bankomatowa. Jednak do karty kredytowej przywiązany jest limit kredytowy i jest on wyżej oprocentowany. Pamiętajmy, że karta kredytowa to też pewnego rodzaju kredyt i naliczane są od niego odsetki.

Karta najlepiej sprawdza się jeśli płatności internetowe to dla nas codzienność.  Zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Sprawdzi się również wśród fanów rabatów. Właśnie dla nich znakomita większość banków oferuje znaczące zniżki podczas zakupów za korzystanie z karty kredytowej.

Karta kredytowa może służyć jako zwykła karta do wypłaty środków, ale w takim przypadku każdorazowo naliczana jest prowizja. To się po prostu nam nie opłaca. Poza tym od dnia wypłaty mogą być naliczane odsetki. W tym miejscu warto poświęcić chwilę terminowi „Grace period”. To tzw. okres bezodsetkowy. W umowie z bankiem mamy ustalony okres na spłacenie zadłużenia na karcie kredytowej.

Jeśli zrobimy to w określonym terminie, nie zapłacimy żadnych odsetek, jednak jeśli przekroczymy ten termin rozpocznie się ich naliczanie. Jaśniej mówiąc, jeśli spłacimy 80% zadłużenia z karty kredytowej, a nie 100% w określonym terminie, to odsetki nie zostaną nam naliczone od różnicy między tymi kwotami, czyli od 20% niespłaconej kwoty, ale od 100%. Tak więc, kartę kredytową spłacajmy w terminie, bo może nas spotkać niemiła niespodzianka.

Karta kredytowa niezależnie od tego czy to karta Mastercard, Visa czy Maestro zapewnia nam łatwy dostęp do odnawialnego kredytu konsumpcyjnego. Najlepsza karta kredytowa, to taka, na której zadłużenie jesteśmy w stanie spłacić w całości bez odsetek. Używajmy karty kredytowej rozsądnie wtedy unikniemy przykrych niespodzianek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Karta kredytowa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.